“Останній із могікан”: для чого пасічник з Київщини “варить мед” і спить на вуликах
Джерело: Київський обласний центр народної творчості
Директор, Олена ЗАВАЛЬСЬКА поспілкувалася з носієм елементу – Василем Олексійовичем Соломка, який проживає на території урочища Бірки (с. Селище) Баришівської селищної територіальної громади Київської області, відомий серед бджолярської спільноти нашої країни та за її межами, – йдеться у повідомленні.
Василь Соломка (нині більш відомий в Україні як Дід Василь – від словосполучення “Думай і Дій, Василь”).
В чому унікальність?
- Саме його пасіка стала для зборів Громадської організації Гільдія медоварів України – виробників медових напоїв та оздоровчої бджоло продукції, семінарів, майстер-класів, де пасічники-медовари обмінюються досвідом, підвищували рівень знань, що позитивно вплинуло на рентабельність українських пасік, а також залучили в бджільництво талановитих, ініціативних енергійних людей та саме головне – зацікавити молодь для того, щоб передавати свої знання з покоління в покоління.
- Коли Василю Олексійовичу виповнилось 75 років, він відкрив Музей медоваріння. В музеї пропонує покуштувати різні напої та навчає усіх бажаючих варити питний мед за старовинними рецептами.
Довідково:
- У бджолярстві Дід Василь постійно дбає про розвиток своєї справи. Так виникло лікування вуликотерапії (сон на вуликах). Створив на пасіці біомодуль у якому людина отримує оздоровчий ефект при контакті з бджолами.
- Дана традиція медоваріння активно відроджується та популяризується на території Баришівської громади, на територіях інших громад та за кордоном.
***
Апітерапі́я — медичне використання бджолиних продуктів. Використовуються мед, перга, віск, прополіс, маточне молочко («королівське желе») та бджолина отрута, бджолиний підмор, воскова міль, трутневий гомогенат.
Згідно з чинним законодавством України, апітерапія визначається як «лікування та профілактика захворювань за допомогою продуктів бджільництва».