Печія вночі: причини виникнення й особливості
Традиційна медицина не розцінює печію як самостійне захворювання, вона є симптомом, який може мати різні причини виникнення. Любов до жирної, гострої та солоної їжі, куріння, зловживання алкоголем, неправильний режим харчування та схильність до переїдання — усі ці причини можуть викликати викид соляної кислоти зі шлунку в стравохід, який, своєю чергою, викликає відчуття печіння в горлі та стравоході. Сьогодні докладніше поговоримо про причини денної та нічної печії.
Чому виникає печія вдень та вночі
Наведемо найпоширеніші причини печії ночами та вдень:
- зловживання солоними, гострими та кислими продуктами, які дратують шлунок та провокують викид соляної кислоти в стравохід;
- пізня вечеря безпосередньо перед сном;
- вживання алкоголю та куріння можуть викликати дисфункцію сфінктера стравоходу;
- гастроезофагеальний рефлюкс – це нормальне фізіологічне явище, при якому їжа рухається у зворотному напрямку від шлунку внаслідок анатомічних факторів; вважати рефлюкс патологічним варто при відчутті дискомфорту у пацієнтів, болю, печіння та надто частому прояві;
- схильність до переїдання, коли переповнений шлунок просто не вміщує всієї їжі, що надходить через стравохід;
- порушення роботи стравоходу, що супроводжуються больовими синдромами;
- підвищений тиск у черевній ділянці, який найчастіше спостерігається у вагітних жінок та людей із зайвою вагою.
У чому різниця між денною і нічною печією
Відчуття печії здебільшого викликано викидом у стравохід шлункового соку із сегментами неперетравленої їжі. Пояснюючи по простому: стравохід (трубка по якій їжа надходить у шлунок) на кінці має спеціальний клапан, сфінктер. Після того, як їжа надійшла в шлунок, сфінктер стискається і перешкоджає попаданню кислотного середовища зі шлунку в стравохід. А печія виникає в тому випадку, якщо сфінктер не справляється зі своєю функцією і соляна кислота зі шлунку потрапляє у верхній відділ стравоходу. Після цього людина відчуває печіння та неприємні відчуття у горлі, можливо виникнення гіркого чи кислого присмаку у роті.
Відповідаючи на запитання, чим відрізняється нічна печія від денної, зауважимо, по суті це те саме явище, викликане однією і тією ж причиною. Просто вночі, розслабляюсь, людина більше звертає увагу на стан свого організму, ніж вдень, коли зайнята справами. Швидше за все, печія є і вдень, просто ви не схильні звертати на неї увагу.
_______________________
**За даним посиланням ви перейдете на вебсайт https://www.rennie.ua, де, зокрема, міститься реклама препарату Ренні.
Джерело: https://obukhiv.info/news/pechiya-vnochi-prichini-viniknennya-i-osoblivosti/