Пекарня бога чи прибутковий будинок (вид зсередини, Васильків, 1980-ті)?

Пекарня бога чи прибутковий будинок (вид зсередини, Васильків, 1980-ті)?

Пару років тому головний краєзнавець Василькова, я би сказав – його амбасадорка і паралельно власниця Музею Васильківської МайолікиLiudmyla Shkulkova провела для мене, Ірину Юхимчук та Igor Che чудову екскурсію містом, котре мені премного нагадало Обухів (почитати і подивитися можна тут – http://surl.li/ghgykb ).

Поза сумнівом, мене вразило те, що, на відміну від Обухова у Василькові від 19 ст. збереглося хоча би шось (церква, синагога, будинки, фото міста).

Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3

Але найбільшим відкриттям стала саме синагога “Бейкер” (https://www.youtube.com/watch?v=hQUgPCf9UCo). Можливо, саме після неї у мене прокинувся інтерес до борошна. Хоча це занадто містифікована гіпотеза (я волію чесати шо це від мого прадіда-мірошника, люди вірять :)).

Так чи інакше це унікальне в багатьох відношеннях місце зі складною і трагічною історією. Котре (хоча тут не мені судити) – цілком могло би стати місцем перезборки для єврейської громади не лише Обухова.За певних обставин, звичайно.

ПО СУТІ:

  • Згідно з Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В.Г. Заболотного це “Підковоподібне вікно адміністративної будівлі (колишня синагога) в м. Василькові Київської обл.: фотонегатив. Автор світлини О. Ранчуков. 1989 р.”
  • Згідно з Liudmyla Shkulkova це “вікно прибуткового будинку Салганіка на вул. Грушевського (Леніна), потім це був готель, нині – стоматполіклініка. З вікна видно будиночок на вул. Шевченка, де був штаб Людвіка Свободи, будиночок знесли заради земельної ділянки в центрі міста”.

До чого це я?

До того, що навіть АТРИБУТОВАНІ ФОТО треба перевіряти.

***

  • #Васильків
  • #Обухівськийрайон
  • #ІсторіяОбухівщини

Джерело: https://obukhiv.info/news/pekarnya-boga-chi-pributkovii-budinok-vid-zseredini-vasilkiv-1980-ti/