Перед зимою землю потрібно підживити: ТОП найдієвіших добрив

Перед зимою землю потрібно підживити: ТОП найдієвіших добрив

Про це ідеться в матеріалі Zemliak.com, передають “Хроніки Обухова”.

Компост рекомендується вносити для кращої родючості. Позаяк він повільно розкладається, а корисні речовини землі посилюються.

Але варто пам’ятати, що мінеральні добрива найкраще працюють у рідкому вигляді. Якщо ж для підживлення обрано магазинні добрива, то потрібно звертати увагу на його маркування. На упаковці має біти зазначено: «осінь», «для осіннього застосування». Також осінні добрива містити мінімальну кількість азоту.

Гній і послід відповідають за родючість ґрунту. Свіже добриво вносять під перекопування, вносити його безпосередньо під рослини не можна, інакше можна спалити коріння. Періодичність внесення гною і посліду — 1 раз в 3-4 року, – додали фахівці.

Гарно утримує вологу і містить багато органічних речовин – торф. Але фахівці рекомендують використовувати торф спільно з компостом. Бо у верхівковому торфі мало поживних речовин, що може закислити грунт, а низинний – володіє слабокислою або нейтральною реакцією.

Для утримання вологи, а також розпушення щільних грунтів варто використовувати тирсу або подрібнена траву, кору дерев.

Садівники і городники давно використовують золу в якості перспективного і універсального добрива. Її одержують після спалювання бур’янів, гички і гілок. Як і гній, її вносять під перекопування раз в 3-4 року, — кажуть городники.

Не зайвим буде використання сидератів. Це найдешевше і найбільш екологічно чисте добриво. Сидерати висівають наприкінці літа, а восени вирощені сидерати заорюють у ґрунт. Найпоширенішими культурами є люпин, конюшина, вика, люцерна, жито та овес.

Джерело: https://obukhiv.info/news/pered-zimoiu-zemliu-potribno-pidzhiviti-top-naidievishikh-dobriv/