Підживлення часнику сприяє росту великого і здорового овочу: на що звернути увагу в червні
Про це повідомляє Ukr.media, передають “Хроніки Обухова”.
Для багатого врожаю часнику, рекомендується використовувати суміш добрив, що складається з аміачної селітри та сульфату магнію. Перший продукт містить азот у легкодоступній для часнику формі. Це добриво прискорює надземний ріст і запобігає пожовтінню або висиханню листя.
Другий тип добрив містить магній і сірку. Магній сприяє засвоєнню фосфору з ґрунту і підтримує укорінення. Сірка допомагає збільшити засвоєння азоту.
Підживлення з препаратів готується за такою схемою:
- аміачна селітра — 1 ст. л.;
- сульфат магнію — 1 ст. л.;
- тепла вода — 10 л.
Компоненти слід повністю розчинити. Підживлення проводять суворо на попередньо политі грядки.
Замість мінерального підживлення можна використовувати нашатирний спирт (аміак). Він виступає джерелом азоту для часнику. На відро води використовуємо 2 ст. л. нашатирю. Застосовуємо відразу ж після приготування, оскільки аміак має властивість швидко випаровуватися, – розповідають експерти.
Серед плюсів використання цього препарату – профілактика шкідників.
Другого удобрення часник потребує у червні. Для цього використовують зольні розчини, що багаті на калій і фосфор. Для добрива слід зробити розчин у пропорціях: склянка золи на 10 літрів води.
Крім підгодівлі, часник вимагає і інших агротехнічних заходів. Наприклад, розпушування ґрунту. Це сприяє поліпшенню аерації ґрунту і водопоглинанню поживних речовин.
Також, для отримання великих головок часнику важливо ділити стрілки. В іншому випадку рослина витратить всю свою енергію на формування насіннєвих коробочок замість цибулин.