Півстолітній ювілей відзначили у Кагарлицькому музеї
Захід відбувався в експозиційному залі у формі відеопрезентації, що супроводжувалася коментарями ведучих і промовами гостей, – розповіли в Кагарлицькій міській раді.
У ці буремні дні, коли пишеться кров’ю і потом новітня історія незалежної України, надзвичайно важливою є роль музеїв як скарбниць нашої національної ідентичності. Тож знаково, що саме в часи Вітчизняної війни проти російських окупантів відкрито дві нові філії Кагарлицького історико-краєзнавчого музею – в Черняхові та Сущанах, а сам музей отримав нинішній експозиційний зал. Сподіваємось і віримо, що прийде час – і музей у Кагарлику матиме своє окреме приміщення, а численні експонати (їх нині вже близько 28 тисяч) матимуть постійні експозиції, а не зберігатимуться в запасниках, – йдеться в повідомленні.
Деталі:
- Роботу музей розпочав з експозиції в 2000 експонатів, а вже за півтора роки діяльності музею було присвоєно звання «Народний» за правильно побудовану експозицію.
- Близько 10 років музей діяв на громадських засадах, а в 1984 році він став науково-дослідним відділом Переяслав-Хмельницького культурного заповідника. У 1997 році Кагарлицькому музею за наказом Київської облдержадміністрації присвоєно статус «Державного».
- Із 1973 року Кагарлицький історико-краєзнавчий музей розташовувався в історичній півторастолітній будівлі та мав 6 тематичних залів. Із 2012 року – в приміщенні райвійськкоммату; з 2022-го через повномасштабне вторгнення музей був змушений переїхати в приміщення Кагарлицького міського центру культури і дозвілля, де проіснував півроку.
- У березні 2023 року відбулося урочисте відкриття музею в приміщенні Кагарлицької бібліотеки. Працівники розгорнули експозицію, яка відображає історію Кагарличчини в хронологічній послідовності: від найдревніших розкопок до сьогодення. Побут та традиційний одяг українців представлено в куточку етнографії. Значну частину експозиції займають стенди, на яких розміщено заслужених працівників Кагарличчини в галузях науки, культури, мистецтва, медицини, освіти, сільського господарства та ін.
- У музеї зберігаються цінні експонати: іранський казан (ХІ-ХІІ ст.), археологічні знахідки черняхівської культури (ІІІ- IV ст.), картини народного художника України Карпа Трохименка, вихідця з села Сущани (ХХ ст.), велика колекція рушників та вишитих сорочок (ХІХ-ХХ ст.), кольчуга періоду Київської Русі (X ст.). Тут проводяться тематичні екскурсії до певних дат, тому й експозиції частенько змінюються: виставка ляльок, вишиванок, рушників, картин, ікон, фотокарток та історичних документів. Крім того, музей має дві обладнані фотозони, де залюбки фотографуються всі охочі.
- В Кагарлику демонтують елементи радянської символіки
- В Кагарлику продовжується дерусифікація: низку вулиць ще не перейменовано
- Кагарлик вшанував пам’ять Карпа Трохименка
- У Кагарлику презентували книгу лауреатки «Київської книги року»
Джерело: https://obukhiv.info/news/pivstolitnii-iuvilei-vidznachili-u-kagarlitckomu-muzei/