Правила та поради догляду за виноградом

Правила та поради догляду за виноградом

Про це “Хронікам Обухова” повідомляє “Сад&Огород“.

Правила вибору місця для посадки

Вибір місця для посадки один із ключових елементів успіху при вирощувані винограду. Найкращим місцем стане південна сторона дачі. Для саджанців найкраще вибрати місце біля будівлі або стіни, щоб захистити їх від негативного впливу погоди.

Не рекомендується садити виноград біля дерев, бо вони створюватимуть тінь та лоза не отримає достатньої кількості сонячного світла.

Слід зазначити, що виноград не вимогливий до ґрунтів – не росте тільки на заболочених ділянках. Що стосується інших типів, то виноград “сумісний” з усіма, але за умови правильного догляду. Наприклад:

  • Торф’яні ґрунти слід розпушувати піском;
  • Піщаникові ґрунти потребують добрив для підвищення родючості;
  • Глинисті ґрунти повинні бути добре дренованими.

Підвищена кислотність теж не проблема для висадки саджанців. Але потрібно трохи знизити цей показник за рахунок додавання вапна. На один квадратний метр вистачить двохсот-триста грамів, – додають експерти.

Посадка

Як правило, для висадки рослини у відкритому ґрунті викопують яму розміром 90 х 90 х 90 см. Після чого засипають її дренажем, ґрунтом, компостом, суперфосфатом і золою.

На завершення необхідно засипати яму ґрунтом на 1/3. Потім до заздалегідь встановленого кілочка слід прив’язати саджанець, підсипати ґрунт, перегній або торф. Для нормального розвитку кореневої системи винограду не забудьте підгорнути її на 15-18 см, – пояснюють експерти.

Для підв’язування категорично заборонено використовувати капронові шнурки або тонкі мотузки, бо вони можуть пошкодити лозу.

Правила догляду

Наступним важливим аспектом після посадки є догляд за рослиною. Зокрема:

  • Вносити мінеральні добрива тричі за сезон;
  • Кожні 10 днів поливати розчиненими у воді суперфосфатом і сульфатом магнію;
  • Удобрювати кожні два роки, восени;
  • Регулярно обрізати;
  • Прищипувати в липні та серпні (видалення вусів і зайвої зелені);
  • Видаляти слабкі або пошкоджені ділянки.

До осені лоза, що розрослася, обрізається на два-три сантиметри. На зимовий період коренева система мульчується. Використовується тирса або торф. Перед настанням холодів лозу знімають із опори й укривають щільним спанбондом, – додають експерти.

Слід зазначити, що виноград схильний до ураження різними хворобами — від сірої та білої гнилі до хлорозу та антракнозу. Тому до догляду за рослиною слід підходити відповідально.

Джерело: https://obukhiv.info/news/pravila-ta-poradi-doglyadu-za-vinogradom-1/