Пугачі облюбували одне з найтаємничніших місць Чорнобиля
Джерело: Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник
Споруда – величезна: діаметр основи – 126 метрів, а висота, якби добудували, сягнула б 150 м.
І пугачі чомусь облюбували це місце. Навіть облаштовували тут своє гніздо. На жаль, був зафіксований випадок, коли пташеня загинуло, впавши з висоти…
Однак велику сову це не зупиняє. Чомусь їй подобається така височінь, – розповіли працівники.
***
Довідково:
Дві величні вежі, мов сторожові вежі епохи, що минула, височіють над Чорнобилем. Їх велична мовчазність занурює відвідувачів у ті часи, коли місто вирувало життям, сповнене надій на щасливе майбутнє, динамічно розвиваючись і розбудовуючись.
Хоча охолодження реакторів за допомогою цих веж ніколи більше не знадобиться, і їхнє будівництво так і не було завершено, вони надають екскурсіям по Чорнобилю ще більшої глибини та емоційності.
Розташовані біля водойми-водосховища, вежі наче контрастують з навколишньою природою. Здається, ось воно – життя: вода, повітря, зелені насадження. Але ні. Тут час застиг, застрягши назавжди в епосі радянського минулого. Незавершене будівництво та градирня ЧАЕС – це мовчазні свідки того часу, що канув у Лету.
Вежі – це не просто недобудовані споруди. Це пам’ятник епосі, що пішла, символ амбіцій та мрій, яким не судилося втілитися в життя. Вони слугують нагадуванням про трагедію Чорнобиля, про ціну людської самовпевненості та зневажливого ставлення до природи.
Стоячи біля цих величних веж, відчуваєш не лише емоції, пов’язані з трагедією, але й велич природи, яка поволі відвойовує собі свої права. Поєднання краси природи та гнітючого відчуття занепаду робить екскурсію до Чорнобилю незабутньою, змушуючи задуматися про минуле, сьогодення та майбутнє.
- У Чорнобилі відновлюватимуть болота: для чого це робитимуть
- Весняна повінь прийшла до Чорнобиля: вода у Прип’яті продовжує прибувати
- Одразу двадцять рідкісних хижаків помітили біля легендарної водойми у Чорнобилі
Джерело: https://obukhiv.info/news/pugachi-obliubuvali-odne-z-naitaemnichnishikh-mistc-chornobilya/