Реформа освіти: які кроки до її впровадження робить Обухівська громада?

Реформа освіти: які кроки до її впровадження робить Обухівська громада?

На захід завітав освітній омбудсмен Сергій Горбачов.. Разом з ним прибули представники громадської організації «Навчай для України», мета котрої залучати найкращих випускників і молодих спеціалістів різних галузей до вчителювання у малих містечках і селах, де вони відкривають нові перспективи в житті дітей і сприяють розвитку громади.

Про деталі свого візиту Хронікам Обухова розповіла Ольга Юрчишин, керівниця напрямку співпраці зі школами Київської області, котра на заході презентувала програму для шкіл-партнерів.

Зазвичай у маленьких громадах є проблеми з вчителями інформатики, англійської, математики. Так само є проблема із залучення молоді в професію. Мета організації «Навчай для України»: щоб кожна дитина, незалежно від того де народилась і проживає, мала доступ до якісних освітніх послуг. Це дуже актуально у воєнний час, адже є й великі громади, які дуже постраждали і не мають нормального освітнього процесу.

Крім презентації освітньої програми, метою візиту також було спілкування з керівниками закладів освіти Обухова, аби зрозуміти, що потрібно включати в програму, які теми є найбільш болючими – розповів Сергій Горбачов.

Освітній омбудсмен провів сесію спілкування з колегами аби визначити які є проблеми в Обухові і надалі тримати зв’язок із закладами освіти.

Наразі освіта переживає складні часи, потрібно вносити зміни в нормативну базу і саме такі зустрічі дають розуміння ситуації. Після обговорень робляться важливі речі, – наголосив омбудсмен, – ми звертаємось до Уряду, до Верховної Ради для того, щоб вносити певні зміни.

Нагадаємо, що реформа освіти в Україні стартувала ще у вересні 2018 року із запровадження НУШ в початковій школі. Наразі дійшла черга й до реформування старшої школи. Завершення реформи НУШ Міністерство освіти і науки України планувало в 2024 році, однак у 2021 році це рішення відклали до 1 вересня 2027 року.

Про те, які зміни чекають на освіту в Обухівській громаді, ми поговорили з начальницею управління освіти Коломієць Оленою Геннадіївною.

Реформа передбачає створення профільних ліцеїв, до яких є певні вимоги і далеко не всі школи маленьких сіл і навіть міст відповідають цим критеріям. Зокрема, в ліцеї має бути не менше, ніж по два паралельні класи за трьома профілями. Також має бути незалежний рівень фахової підготовки педпрацівників, матеріально-технічної бази та інклюзія. Саме з цього питання відбулась нещодавно зустріч з освітнім омбудсменом.

Кінцевою метою таких нововведень має бути те, що в одному закладі учні, в залежності від їхнього вибору, матимуть можливість отримати гуманітарну, математично-природничу чи іншу профільну підготовку. Школи, які не відповідають цим критеріям, в межах реформи, будуть переведені в статус гімназій (1-9 кл.)

Органи місцевого самоврядування до 2024 року мають затвердити плани формування мережі ліцеїв з урахуванням вимог законодавства. Тож, потрібно розпочинати ці зміни просто зараз, аби мати час відкоригувати, підтягнути, виправити за потреби. Наразі, створено робочу групу, яка вивчає питання оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти в громаді.

Реформа – це завжди боляче, але після її втілення мають бути суттєві зміни на краще, тому працюємо. – зазначила пані Олена.

Джерело: https://obukhiv.info/news/reforma-osviti-yaki-kroki-do-ii-vprovadzhennya-robit-obukhivska-gromada/