Рідкісні птахи і нові види: як озеро Шапарня зберігає біорізноманіття

Рідкісні птахи і нові види: як озеро Шапарня зберігає біорізноманіття

Джерело: Національний природний парк Голосіївський

Найчисельнішим видом став лебідь-шипун (Cygnus olor) — зареєстровано 61 особину, серед яких 15 молодих птахів.

Друге місце за чисельністю посів крижень (Anas platyrhynchos), а також були помічені свищ (Anas penelope), лиска (Fulica atra), мартин жовтоногий (Larus cachinnans), біла чапля (Egretta alba), чернь червоноголова (Aythya ferina), великий баклан (Phalacrocorax carbo), крохаль довгоносий (Mergus serrator) та орлан-білохвіст (Haliaeetus albicilla).

Озеро Шапарня, як своєрідний «готель» для перелітних та кочових птахів, надає надійний простір для відпочинку та харчування. Спостереження підтверджують роль цього озера як важливого зупинного пункту для мігруючих видів, зокрема свищів, які з’являються тут лише під час сезонних міграцій.

Особливу увагу привертають рідкісні види, такі як крохаль довгоносий і орлан-білохвіст, занесені до Червоної книги України. Це перший випадок реєстрації крохаля довгоносого на території НПП «Голосіївський».

Усі зібрані дані щодо видового складу та чисельності птахів будуть занесені до Літопису природи НПП «Голосіївський». Озеро Шапарня ще раз підтвердило свою важливість для підтримання екосистеми, сприяючи науковим дослідженням та збагачуючи природне середовище Голосіївського парку.

Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3

Джерело: https://obukhiv.info/news/ozero-shaparnya-vazhlivii-prikhistok-dlya-migruiuchikh-ptakhiv-pid-kievom/