Різдвяні традиції: учні Дерев’янської гімназії вчились виготовляти Дідуха
До приватного краєзнавчого музею-садиби родини Зінченків у Дерев’яні завітали школярі, – світлинами з заходу поділились на сторінці музею у фейсбук.
Дітки дуже плідно працювали! Вийшло так захоплююче, – йдеться в повідомленні.
Господиня музею Любов Зінченко розповіла Хронікам Обухова, що діти готуються до конкурсу, що відбудеться в кінці місяця. І саме для участі у ньому виготовляли символ Різдва разом зі своєю вчителькою Ларисою Василюк.
Діти старанно майстрували і вийшло дуже гарно, – зазначає господиня.
По закінченню роботи всі пригощались смачним чаєм із солодощами.
Це вже не вперше школярі навідуються до родинного музею, пані Любов розповідає, що такі заходи для дітлахів дуже популярні. Вони залюбки слухають цікаві розповіді господині, приймають участь в різноманітних майстер-класах.
Нещодавно виготовляли ангеликів із серветок. Діткам дуже сподобалось, один хлопчик навіть навчав цієї справи сусідку-бабусю, – розповідає пані Любов.
А також ділиться з нами таємними планами підготовки до зустірчі Миколая та святкування Андрія. Але про це згодом.
Довідково: традиція ставити на Різдво на покутті останній сніп, або обжинковий сніп, який називали дідом, дідухом, дідочком — це одна з питомо українських традицій. Останній зжатий сніп символізував силу ниви, яка зародила.
В Україні заведено ставити сніп на покутті на Різдво та Новий рік. Його обов’язково ставили на покуті у Святвечір, коли за святковим столом збиралася вся родина. Вважалося, що в дідух вселялися душі покійних, які також прийшли святкувати з живими членами сім’ї.
- В Трипільському музеї розповіли про Храмове свято у День Введення до храму Пресвятої Богородиці
- Попри війну Київщина – один з лідерів туризму в Україні
- 15 супермаркетів «Сільпо» замінили вітрини на картини: один з них в Обухові
- У Ржищівському музеї на Обухівщині вчились виготовляти ляльку-мотанку
- Квітковий майстер-клас: у Києві навчались обухівської вишивки