Рибпатруль на Київщині оприлюднив суми штрафів на вилов риби у зимувальних ямах: вони фантастичні
Джерело: Київський рибоохоронний патруль
З метою збереження водних біоресурсів у зимовий період з 1 листопада 2023 року на рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) Київщини встановлено заборону вилову їх у межах зимувальних ям, – йдеться у повідомленні.
Заборона триватиме до початку весняно-літньої нерестової заборони 2024 року.
Перелік зимувальних ям зазначено у наказі за посиланням.
У цей період риболовля дозволена на ділянках поза межами зимувальних ям.
Слід зазначити, що відповідно до вимог Правил любительського і спортивного рибальства, заборонено пересування всіх транспортних засобів чи моторних суден у межах зимувальних ям (за винятком установлених суднових ходів), за виключенням суден, які використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади, – зауважили у патрулі.
ШТРАФИ
Порушення заборони може призвести до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 85 КУпАП, штраф – до 170 грн.
Щодо лову водних біоресурсів із використанням заборонених знарядь лову, передбачена відповідальність за ч.4 ст. 85 КУпАП, штраф – до 680 грн., а також конфіскацію знарядь та засобів, які використовувалися для правопорушення та незаконно добуті біоресурси.
Крім того, порушнику нараховуються збитки за кожну незаконно виловлену рибину.
Так, за одного екземпляра водних біоресурсів незалежно від розміру та ваги, порушник повинен сплатити такі суми:
- судак – 3 587 грн, с
- сом – 5 117 грн,
- окунь – 3 162 грн,
- щука – 3 468 грн,
- сазан – 3 706 грн,
- білий амур – 3 638 грн,
- товстолоб – 3 638 грн,
- білизна – 1 649 грн,
- лящ – 1 649 грн,
- лин – 1 598 грн,
- плітка – 1 564 грн,
- краснопірка – 1 564 грн,
- плоскирка – 1 564 грн,
- карась – 1 581 грн тощо.
Тому саме залежно від заподіяних збитків (а саме нанесення істотної шкоди), може наступити кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним промислом). Дана стаття передбачає штраф від 17 000 до 85 000 грн або обмеження чи позбавлення волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого, – відзначили у патрулі.
Довідково:
Але далеко не всяка яма на річці стає зимувальною. Глибина не є головною умовою для накопичення і зимівлі риби на річках. Необхідно, щоб біля дна була зона із сповільненою круговою течією. У таких місцях риба достатньою мірою забезпечена киснем. У той же час їй не треба витрачати багато енергії на опір течії. Температура в таких зимувальних ямах становить близько чотирьох градусів тепла. Глибина ям має бути більшою, ніж висота промерзання льоду — щонайменше два метри.
Київський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства. Якщо Ви помітили порушення правил рибальства або порядку придбання чи збуту водних біоресурсів просимо невідкладно повідомляти на «гарячу лінію» рибоохоронного патруля: (099) 341-73-18.