Соціальний біг у моді — ось чому він корисний для вас

Соціальний біг у моді — ось чому він корисний для вас

джерело: nationalgeographic.com

Фоллон Джонс не бігала до того, як приєдналася до бігового клубу District Running Collective у Вашингтоні.

“Моя стара подруга, з якою ми тоді займалися кроссфітом, розповіла, що є група темношкірих людей, які бігають вулицею”, – каже вона.

І вже після першого забігу з групою наступного тижня вона була зачарована.

“Енергетика була неймовірною. Я в групі повільного темпу, але всі були там в кінці, щоб підбадьорити мене”, – каже Джонс. “Я подумала: знаєте що? Якщо я буду продовжувати приходити, можливо, я зможу трохи покращитися”.

Бігові клуби існують вже давно, з початку 19 століття. Перший відомий біговий клуб, Thames Hare and Hounds, був заснований у 1868 році в Лондоні для популяризації бігу як соціальної активності. Протягом десятиліть бігові клуби поширилися по всій Європі та Північній Америці, спочатку приваблюючи бігунів-змагарів, але поступово залучаючи ширшу аудиторію, яка прагне підтримки, мотивації та спілкування.

Зростання соціальних мереж та фітнес-додатків останніх років ще більше трансформувало бігові клуби. Онлайн-платформи дозволяють бігунам спілкуватися, організовувати заходи та відстежувати прогрес, роблячи біг більш доступним та інклюзивним.

Приєднання до бігового клубу не лише сприяє новій дружбі, але й покращує психічне благополуччя. Крім того, підтримка розмовної швидкості під час бігу з друзями може мати й певні фізичні переваги.

Наука бігу з розмовою

Біг з розмовою означає підтримку темпу, який дозволяє вам комфортно говорити повними реченнями під час руху. Це часто асоціюється з тренуванням у зоні 2, яке передбачає інтенсивність від 60 до 70 відсотків вашого максимального пульсу.

Сертифікований тренер з бігу та тріатлону Крістен Хіслоп каже, що людям часто буває важко досягти цього темпу, тому що він не відчувається як “важке” тренування; це часто набагато повільніше, ніж ви очікуєте. Але навіть попри те, що це не здається особливо складним, тренування низької та середньої інтенсивності чудово підходять для загального здоров’я, каже вона.

“Регулярні заняття фізичними вправами низької інтенсивності підвищать вашу витривалість, тож ви зможете бігти довше та далі”, – каже Хіслоп. “Ви також будете швидше відновлюватися та знизите ризик травм”. І порівняно з високоінтенсивними вправами, які використовують цукор як паливо, вправи низької інтенсивності ефективніше спалюють жир.

Соціальні переваги бігу з іншими

Але біг корисний не лише для вашого тіла, але й для ваших стосунків. Рейчел Голдберг, ліцензований подружній та сімейний терапевт, яка включає в свою практику сеанси ходьби та розмов, помітила, що люди набагато охочіше відкриваються під час фізичних вправ.

“Якщо ви знаходитесь поруч із кимось, але не обов’язково дивиться йому віч-на-віч, може бути трохи більше бажання відкритися, або ви можете просто відчувати себе менш заляканими”, – каже вона. Ця вразливість може призвести до глибших розмов і міцніших зв’язків.

Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3

Джерело: https://obukhiv.info/news/sotcialnii-big-u-modi-os-chomu-vin-korisnii-dlya-vas/