Степ повертається: Обухівщина і Поросся приречені на субтропіки чи ні
Недавно на УП вийшла досить водяниста стаття про те, що хоч не хоч, а повітря буде теплішим, сонячних днів також, вологи теж – але, все більше у вигляді нерівномірних злив, градів і тд. Одним словом, ландшафти мінятимуться. І питання, чи лишиться у сьогоднішньому стані наш північний лісостеп лишається відкритим.
З огляду на те, що він розораний, зміни можуть торкнутися:
- Залишків лісів на периферії Поросся, зокрема, в річкових долинах.
- Змін у сільському господарстві, котре, як мінімум, постане перед спокусою інтродукції зараз екзотичних, але сухостійкіших овочів-фруктів (батат, ямс, гранати, інжири і тд) замість звичної бульби, груш, яблук і тд.
Відтак, питання у заголовку, можливо, не дуже коректне. Степ не повернеться, немає куди, все розоране. Повернутися може клімат, котрий більш чи менш відповідав йому у минулому.
“САДОК ОЛИВКОВИЙ БІЛЯ ХАТИ”
Власне, індикатором змін буде все та ж олива, котра, як відомо, вимагає дуже м’якої зими. Як тільки у нас почнуть садити плантації маслини знач всьо, прівєт субтропіки, можна не мріяти про міграцію у вирій, він прилетить до нас сам.
КОНСПЕКТ УП
… Земля нагрівається, і кліматичні аномалії завдають значних збитків по всьому світу. У 2024 році Україна відчула наслідки глобального потепління: аномальна спека, м’яка зима без снігу, посухи, повені та інші стихійні лиха стають частиною повсякденного життя.Кліматологи зазначають, що Україна почала відчувати зміни клімату із запізненням через відносну стійкість місцевого клімату. Проте останніми роками рекорди температур в Україні фіксуються майже щомісяця, а частота стихійних лих зростає.
Основною причиною зміни клімату є діяльність людини, що призводить до підвищення концентрації парникових газів в атмосфері. Це, своєю чергою, спричиняє танення льодовиків, підвищення рівня світового океану та порушення глобальних кліматичних процесів.
Прогнози вказують на подальше зростання середньорічної температури в Україні, посилення літньої спеки, пом’якшення зим і збільшення кількості посух та інших екстремальних погодних явищ. Це матиме значний вплив на економіку, зокрема на сільське господарство, енергетику та інфраструктуру.
Для України характерне зміщення природних зон з півдня на північ, що потребуватиме значних інвестицій у розвиток систем зрошування та адаптацію до нових кліматичних умов. Країна також потребує регулювання викидів парникових газів, щоб уникнути економічних втрат через міжнародні обмеження.
Хоча боротьба з глобальним потеплінням потребує часу, важливо адаптуватися до нових кліматичних реалій і забезпечити сталий розвиток економіки та інфраструктури.
ІРОНІЧНЕ
Хочете забезпечити пару наступних поколінь своїх нащадків норм хобі, бізнесом і сенсом жисті? Закладайте виноградники в Миронівці, Ржищеві, Кагарлику, Василькові і Обухові вже зараз.
Да, слабогумусні чорноземи не найкращі для цього грунти. Попри виснаження їх шкода, на них все ше може рости різна бобова, еспортна дрянь.
Поки що.
***
ЛІТЕРАТУРА:
- ЯКОЮ БУДЕ ПОГОДА І КЛІМАТ В ОБУХОВІ ЧЕРЕЗ 50-60 РОКІВ, в 2080? (прогноз) – http://surl.li/mijwpu
- ПОРОССЯ – БУФЕРНА ЧИ КОНТАКТНА ЗОНА І МІСЦЕ ОБУХОВА НА ТЕРЕНІ (ЧАСТИНА 1) – http://surl.li/awumbm
- ПОРОССЯ – ТОНЗУРА НА ГОЛОВІ СЕРЕДНЬОЇ НАДДНІПРЯНЩИНИ, ЧОМУ В ОБУХОВІ НЕ БУЛО ГОРОДИЩА І КОЗИ VS. ВІВЦІ (ЧАСТИНА 2) – http://surl.li/ynhkqx
- ОБУХІВ, ПОРОССЯ І РОЛЬ ГЕОГРАФІЇ В ІСТОРІЇ 10-13 ст. НАШОГО КРАЮ – http://surl.li/luhpgg
Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3
- Як картографувати міфологію Східного (Обухівського) Поросся
- Міфодизайн міст Обухівського району: що з ним не так
- Германівка у Руліковського: Острозькі, реколонізація Поросся і Глеваки
- Забута топоніміка Злодіївки-Українки: Козарка і Ман(ь)ка
- Обухівський “Збруч” і “реліктовий кордон”: яка річка може претендувати на цей статус