Сучасна версія класики або чому варто подивитись серіал “Спіймати Кайдаша”

Сучасна версія класики або чому варто подивитись серіал "Спіймати Кайдаша"

Якщо ви відкладали перегляд серіалу, Хроніки Обухова переконають вас познайомитись з осучасненою версією Кайдашів якомога швидше. Бо ми зібрали найцікавіші факти та відгуки критиків про нього.

Сюжет

Отже, сюжет “Спіймати Кайдаша” побудований за мотивами відомої повісті Івана Нечуй-Левицького “Кайдашева сім’я”. Розділивши історію на 12 серій автори інтерпретували історію на новий лад.

Творці серіалу перенесли вже знайомих героїв у сучасний світ. А точніше в Україну 2000-2014 років. “Спіймати Кайдаша” підіймає споконвічні проблеми протистояння батьків і дітей на фоні важливих історичних події. У серіалі зображено Революцію Гідності та початок російського вторгнення. При чому автори серіалу майстерно зобразили вплив цих подій на звичайну сільську родину з Семигор.

Відгуки

Українці дуже тепло зустріли серіал, про що свідчить кількість переглядів. Тільки за перший місяць “Спіймати Кайдаша” подивилось 10,5 млн глядачів. А у 2021 році проєкт отримав “Золоту дзигу” як найкращий ігровий серіал.

Критики та ЗМІ також позитивно відгукують про стрічку. Наприклад, Вікторія Слобода з “Громадського.культура” вважає, що у серіалі “прекрасно все”.

У «Кайдаш» чудово все: жарти, суржик, постійна зміна настроїв, килими на стінах, стиль одягу, максимально природна гра акторів. Серіал настільки затягує, що глядач нібито сам опиняється у Семигорах і переживає життя кожного героя окремо, бо історія — жива та справжня до найдрібніших деталей, – пише вона.

А Олександра Чернова з того ж “Громадського” наголошує на тому, що серіал нікого не залишив байдужим і завоював серця найвибагливіших кінолюбителів.

Що каже молодь?

З вищенаписаного може здатись, що серіал взагалі немає недоліків. Але ми знайшли невеличку ложку дьогтю, яку додали блогери.

Зокрема, автор каналу Загін Кіномані Віталій Гордієнко вважає, що у серіалі забагато драми. Через це враження від серіалу склалось двояке: з одного боку Віталій вважає фільм гарним представником українського кініматографа, а з іншого – стилістика серіалу нагадала блогеру “типовий прийом, яким користується телеканал СТБ”.

Можна визнати, що він на голову кращий, але стилістично це та сама каша, де перший любить п’яту, п’ята любить другого, другий любить третю, а потім третя вагітніє від шостого… Це все кільтивує постійні сварки, постійну драму, трагедію, – пояснив автор.

Проте блогер відмітив реалістичність серіалу та акторський склад.

Я вважаю, що один із факторів успішності цього серіалу у сучасному українському суспільстві це його правдоподібність, – сказа він у відео.

З колегою погодився автор каналу Geek Journal під псевдонімом Тайлер Андерсон. На йго думку майстерність акторів майстерно вжилися в ролі та органічно в них виглядали.

Серіал спромігся передати дух сільських жителів і самого села максимально автентично, наскільки це взагалі можливо, – сказа він.

Нагадаємо, що Хроніки Обухова створили серію матеріалів про стрічку “Спіймати Кайдаша”. Зокрема про місця де знімали цей серіал. Усього за один день прихильники можуть проїхати по місцям зйомок та подивитись на Київську область і Обухівський район з іншого боку.

Джерело: https://obukhiv.info/news/suchasna-versiya-klasiki-abo-chomu-varto-podivitis-serial-spiimati-kaidasha/