Таємниці долини Кобрини: як ми відкривали перший туристичний маршрут Обухова (відео)

Таємниці долини Кобрини: як ми відкривали перший туристичний маршрут Обухова (відео)

Цей маршрут розроблявся кілька місяців, підготував його Мирослав Чайковський.

Матеріал збирався з усіх доступних джерел: досліджувались матеріали з архіву Обухівського краєзнавчого музею ім. Ю. Домотенка; вивчались карти; проводились опитування місцевих старожилів.

Тут зібрано все, що тільки можна знайти: історичні та наукові факти, спогади, міфи, легенди, теорії і припущення. Все, що робить цю місцину унікальною і цікавою.

Презентувала маршрут історик та досвідчена екскурсовод Тамара Ставнічук.

АВТОШКОЛА
Розпочалась мандрівка з мікрорайону, сьогодні відомому як “Автошкола”.
Сьогодні на цій території знаходяться приблизно 3 підприємства, коріння котрих сягає в середину минулого століття, історію від створення, значення і до сьогодні детально розповідає екскурсовод.

КОБРИНА
Наступна зупинка – річка Кобрина, вірніше те, що від неї залишилось. Походження назви достеменно невідоме, але існує кілька припущень. Всі вони детально розглядаються на екскурсії, як і міфи, якими оповита річка.

ФЕЙХОА
Далі – завод і Смарагдове озеро, або як його полюбляють називати – «Фейхоа». Тут йдеться про походження озера і цілющі властивості місцевої глини. А чи підходить вона гончарам? Дуже цікаво.

ПЕДИНА
І, нарешті, сама Педина. З 2012 року це офіційно ботанічний заказник, межі якого і досі невизначені. Природоохоронна і інформаційна робота не ведеться, тому тут палять і випасають кіз, знищуючи рідкісну ковилу, через яку гора і стала заказником.
Зате повно акації, одна з екскурсанток навіть згадала, що ще школяркою висаджувала її тут з однокласниками.
Крім екології, розповідь про Педину поєднує в собі історію, геологію ну і фен-шуй, куди ж без нього.

Мандрівниці дізнались походження назви гори, легенди, з цим пов’язані та як же правильно вимовляти. Помилувались Обуховом згори, глянути тут є на що бо видно багато:

  • Зелену гору;
  • гору Куксу;
  • Католицьку, греко-католицьку, православну церкви;
  • Урочище “Ярки” (“Обухівські Карпати”);
  • Драну гору зі старим некрополем;
  • мис, на котрому було єврейське кладовище;
  • Юдину гору;
  • колишню Базарну площу Обухова (в тому числі, де була Свято-Воскресенська церква, єврейські торгові ряди, синагоги тощо);
  • гору Городок;
  • Довгу гору (з некрополем).

Ще дізнались, що крім залишок поселення тшинецької культури на плато Педини були виявлені залишки гончарного посуду часів Київської Русі 10-13 ст. н.е.; хто встановив хрест на верхівці; що таке “Нижній маяк” і багато, багато іншого.

Загалом, наш перший досвід виявився вдалим – відвідувачки дізнались багато нового і залишись задоволені побаченим, про що залюбки розповіли Хронікам Обухова. Коротенький огляд як це було – дивіться на відео.

Отже, відтепер, завдяки ентузіастам, Обухів має перший, повноцінний екскурсійний маршрут.
Та, що казати, то треба бачити. А ще краще – відвідати екскурсію і переконатись на власні очі, що вивчати Обухів – це цікаво і корисно. Тим часом краєзнавці не спиняються і, ймовірно, готують нові маршрути

Тож, вивчайте, мандруйте, любіть Обухів – він того вартий. І не забувайте підтримувати армію.

Джерело: https://obukhiv.info/news/taemnitci-dolini-kobrini-yak-mi-vidkrivali-pershii-turistichnii-marshrut-obukhova/