Таємниці Київщини: будівля гімназії 1913 року у Димері дуже схожа на аналогічну в Обухові
Джерело: Департамент культури та туризму КОДА
За історичними довідками територія сучасного Димера була заселена здавна — це 65 слов’янських курганів X-XII ст.
Як і більшість селищ та містечок Київської області, Димер також не раз опинявся в епіцентрі повстань і визвольних битв протягом багатьох десятиліть.
1703 рік, населення бере активну участь у визвольній боротьбі на Правобережній Україні під проводом Семена Палія — поляки були розбиті, а місто зруйноване. Від того часу Димер, як місто, вже не відродився., – йдеться у повіомленні.
Про розвиток.
Початок XX ст. для селища знаменується активним зростанням, тут діяв ряд промислових підприємств: гуральня, невеликий скляний і цегельний заводи, завод для виготовлення білил, водяні млини, кузень.
Димер був також значним торговим осередком — 4 рази на рік відбувалися ярмарки і двічі на тиждень проходили базари. Пройшовши всі тяготи Другої Світової війни, промисловість селища відродилася. Окрім відновлення медустанов та культурних будівель почалася активна розбудова житлових будинків
Втім, на думку відомого дослідника місцевої архітектури Івана Бикова Димерська гімназія надзвичайно схожа на старий корпус Обухівської.
Димер. Будівля гімназії 1913-14 року. Точна така стоїть у Обухові, – зауважив він у коментарях.
Довідково: час будівництва обох такох співпадає – 1913 рік.