Це дивовижно: фотопастка зафіксувала у київському парку косуль, кабанів і лосів
Джерело: Національний природний парк Голосіївський
На території нашого Національного парку живуть різні тварини, яких ми часто не бачимо, але знаходимо сліди їх життєдіяльності.
Щоб познайомитися зі справжніми господарями лісу і трохи підгледіти за ними, співробітники науково-дослідного відділу парку періодично встановлюють фотопастку.
В цей раз на території Лісниківського ПНДВ НПП Голосіївський у об’єктив фотопастки потрапило декілька видів лісових тварин, – йдеться у повідомленні.
Деталі:
Фотопастка – це автоматична цифрова фотокамера, що обладнана інфрачервоним підсвітлювачем для зйомок у темну пору доби та датчиком руху, і може працювати як у фото, так і у відеорежимах, а тварини, що потрапляють у її поле зору навіть не здогадуються, що їх знімають.
За її допомогою науковці виявляють присутність тих чи інших видів, аналізують особливості їхньої поведінки, а у окремих випадках можуть навіть визначити вікову та статеву структуру їх угруповань.
Так, завдяки цьому приладу вдалося зафіксувати присутність у даній місцевості козуль, або сарн європейських (Capreolus capreolus), кабанів диких (Sus scrofa), і навіть голуба лісового, або припутня (Columba palumbus).
Крім цього, фотопастка зафільмувала зустрічі аж 3-х особин лося (Alces alces) – виду, занесеного до Червоної книги України, у якого восени якраз відбувається період гону.
Фахівці визначили, що всі вищезгадані тварини виглядають цілком здоровими, а належність їх до молодшої вікової групи (кабани віком від 2-х до 4-х років, а лосі від 2-х до 3-4-х) свідчить про те, що на території парку у теперішній час склалися ще й сприятливі умови для відтворення локальних угруповань цих видів, – йдеться у повідомленні.
Довідково:
Національний природний парк «Голосіївський» – єдиний в Україні та один з кількох у світі національних парків, повністю розташованих в межах мегаполісів.
НПП «Голосіївський» створений Указом Президента України № 794 від 27.08.2007 р. на площі 4525,52 га в межах Голосіївського району м. Києва з метою збереження, відтворення та раціонального використання особливо цінних природних комплексів та об’єктів Лісостепу та Київського Полісся, що мають важливе природоохоронне, наукове, історико-культурне, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення, а також для поліпшення екологічного стану м. Києва.