У Богуславі на території монастирів виявили давньоруську кераміку: що це значить
Джерело: Іван Биков, Член Науково-методичної ради при Мінкультури
Сьогодні, разом з фахівцями Інституту археології, по завданню Науково-методичної ради з питань охорони культурної спадщини міністерства культури України, ми провели перший виїзд з моніторингу культурної спадщини Богуслава та Богуславської громади на Київщині.
Можу сказати поки наступне – територія Троїцької церкви – виявлена давньоруська керамика, Миколаївський монастир у Богуславі – виявлена давньоруська кераміка.
Тобто – територія Миколаївського монастиря була заселена не у 1702 році, а ще у давньоруський час, – розповів він.
Довідково:
Свя́то-Микола́ївський чоловічий монасти́р — православний монастир, розташований на високому горбі на Зароссі в м. Богуслав, Київська область.
Початком заснування богуславського Миколаївського монастиря можна вважати другу половину XVI століття, а саме період 1575—1586 років.
У ті часи в літописному місті Самбор (нині ця місцина розташовується поблизу с. Лісовичі) був монастир.
Під час набігів та знищення міста Самбора монголо-татарами — дерев’яну церкву монастиря монахи розібрали і, переходячи лісами, перенесли за Богуслав та встановили її місці старого монастиря між селами Івки та Хохітва, в урочищі Чернечий Яр.
Монастир був названий на честь Різдва Пресвятої Богородиці. Наприкінці XVI століття під час монголо-татарських набігів монастир був зруйнований.
Свято-Троїцька церква — православна церква в м. Богуслав, Київська область; пам’ятка архітектури національного значення. Належить до Богуславського благочиння, Білоцерківська єпархія УПЦ.
Свято-Троїцька церква була збудована поруч зі старою дерев’яною. Згідно інформації, наведеної в церковних архівах 1746 року, випливає що дерев’яна Троїцька церква 1739 року «збудована поблизу старої; залізні хрести ще не були підняті на церкву.
Коли церква ця зовсім занепала, тоді збудована камінна на тому ж місці, де доти існувала Параскевська церква».
Церква Святої Параскеви П’ятниці, збудована в 1747 році на лівому березі річки Рось, де 27 квітня 1826 року, під час великої пожежі, згоріла. Пізніше її місце було обране для побудови нової церкви.
- Богуслав виривається вперед на туристичній мапі Обухівського району
- Дослідники опублікували раніше невідому світлину учениць жіночого училища у Ржищеві
- Маловідома топографія Обухівщини: прохід між Дівич-горою і Стінкою – від стежки до колії
- Їх треба бачити: старі церкви Надросся вражають своєю красою і гармонійністю
- У Трипільському археологічному музеї відкрилася виставка про перші організми на Землі