У Богуславі розповіли про соціальне підприємництво: хто, де, коли
Джерело: ОПОРА.Київщина
Дізналися детальніше про ідею створення підприємства, чому саме бджоли та мед, як до цього залучаються діти та в чому полягає соціальна складова підприємства.
Говорили і про виклики, зумовлені війною, про те, де взяти капітал та де шукати цікаві конкурси і гранти, як знайти мотивацію, коли хочеться покинути справу та як мотивувати школярів почати вести бізнес ще у школі, – йдеться у повідомленні.
Деталі:
- Цікаво, що у “Шкільному вулику” є директор, заступник директора, завгосп, піарник, SMM-ник, бухгалтер і інші посади і все це – самі ж учні.
- Крім теорії, десятків влучних запитань і змістовних відповідей, учасники ще мали і практичне заняття – вчились продавати та купувати, при цьому складаючи критерії для учасників бізнесу – як клієнтів, так і продавців.
Довідково:
Історія «Шкільного вулика» у селі Заворичі розпочалась у березні 2021 року. Тоді громадська організація «Наші кроки» разом із учнями подалася на грантовий конкурс від Фонду Східна Європа. Заявники хотіли заснувати при школі фірму, яка спеціалізуватиметься на бджільництві. Ідея Фонду сподобалась, грант надали.
Коштом гранту на подвір’ї школи облаштували пасіку із шести вуликів. Фірма не лише збирає та продає мед, а й проводить майстер-класи з виготовлення свічок, дегустацію меду просто з рамок, виїжджає в інші міста й села, де презентує свою продукцію.
Особливістю соціального шкільного бізнесу є те, що всі ролі на підприємстві розподілені саме між дітьми. Наразі у «Вулику» залучені 15 учнів. Дорослим належить роль кураторів і менторів. Так школярі набувають нових умінь і знань: як генерувати бізнес-ідеї, аналізувати ринок, формувати структуру підприємства, підбирати персонал, налагоджувати виробництво та продажі продукції. А ще – опановують “м’які” навички: комунікації, вирішення конфліктів у колективі тощо.
Що є головною відмінністю соціального підприємництва від звичайного бізнесу?
Саме мета створення бізнесу є основною відмінністю класичного підприємства від соціального. У першому випадку підприємство створюється з метою збагачення, у другому – для вирішення соціальних завдань.
- У Богуславі відбудеться навчання з тактичної медицини та стрілецької підготовки
- Виконком Богуславської міської ради розглянув 22 питання
- У Богуславі представили виставки про релігійне життя міста
Джерело: https://obukhiv.info/news/u-boguslavi-rozpovili-pro-sotcialne-pidpriemnitctvo-khto-de-koli/