У Києві знайшли надзвичайно рідкісного гриба: у світі всього півсотні
Джерело: Гриби України
Ця дрібненька Ентолома, ще одразу у лісі, з висоти погляду, привернула мою увагу, як незвична і як виявилося не дарма!
Зразок звісно зібрав та передав пану Миколі Придюку, який люб’язно визначив її до виду – Entoloma lepidissimum, перша реєстрація виду в Україні.
Вид в цілому у світі є рідкісним – 55 зареєстрованих знахідок у світі, переважно в Європі, 2 з них у Азії та 1 у Північній Америці.
І це вона знайдена буквально в 50-100 м, від того місця, де я у 22 році знайшов нову для науки дрижалку, в кілометрі-півтора від будинку). Київ, 19.11.23, – розповів Євген Руденко.
Довідково:
- Шапка: Шапка має діаметр від 0,8 до 3 см, спочатку конічна або дзвінкова, потім випукла, іноді з невеликим горбком. Поверхня негігрофанна, не радіально смугаста, темно-синя, радіально волокниста, іноді луската в центрі, блискуча.
- Пластинки: Пластинки рідкісні, прирослі, глибоко виїмчасто-прирослі, іноді майже вільні, спочатку сіро-блакитні, потім брудно-рожеві з блакитним відтінком, з одноколірним або трохи світлішим краєм.
- Ніжка: Ніжка має довжину від 25 до 60 мм і товщину від 1 до 3 мм, циліндрична або трохи стиснута, темно-синя, гола, гладка або з окремими волокнами, біла біля основи.
- М’якуш: М’якуш одноколірний з поверхнею в зовнішніх шарах, світліший, до білого, у внутрішніх. Смак і запах невизначені.
- Спори: Спори 7,5-11,0 х 6,0-8,0 мкм, гетеродиаметричні, з 6-8 кутами в бічній проекції.
- Середовище існування: Росте на гумусі в хвойних і листяних лісах. Плодові тіла утворює у серпні-вересні.
- Їстівність: Невідомо, чи їстівний Entoloma lepidissimum. Деякі види Entoloma отруйні, тому краще не їсти цей гриб, якщо ви не впевнені в його ідентифікації.
- Подібні види: Entoloma lepidissimum схожий на інші сині гриби Entoloma, такі як E. cyaneum і E. incanum. Ці гриби можна розрізнити за розміром, формою шапки, кольором пластинок та середовищем існування.
- Величезного гриба знайшли у весняному лісі: визначають вид
- Ростуть з жовтня до березня: які гриби можна збирати зараз
- Самотній гриб у весняному лісі: брати чи лишити
Джерело: https://obukhiv.info/news/v-ukraini-znaishli-nadzvichaino-ridkisnogo-griba-u-sviti-vsogo-pivsotni/