Українцям доступні ліки для профілактики ВІЛ: подробиці
Сучасна медицина пішла настільки вперед, що існують ліки не лише для лікування ВІЛ (який колись вважався смертельним вироком), а й для профілактики.
У січні 2022 року в Україні офіційно зареєстрували 987 нових випадків ВІЛ-інфекції, у 295 пацієнтів діагностовано СНІД, а 126 людей померли від СНІДу, пишуть Хроніки Обухова з посиланням на Фейсбук-сторінку “Центр громадського здоров’я України”.
Що робити, якщо у вас виявили ВІЛ
Стати на облік та отримувати антиретровірусні препарати. Вони доступні для кожної людини з ВІЛ та надаються безоплатно.
Якщо вчасно виявити ВІЛ та дотримуватися призначеного лікування, можна досягти такого рівня, що кількість вірусу імунодефіциту людини в крові стає настільки мізерна, що він не проявляється в аналізі крові. До того ж ВІЛ-позитивні люди з пригніченим вірусом не можуть передавати його здоровим, навіть через статевий акт, – йдеться в повідомленні.
Де пройти тестування на ВІЛ:
- у сімейного лікаря, терапевта чи педіатра;
- в кабінетах «Довіра»;
- кабінеті інфекційних захворювань за місцем проживання;
- у центрах СНІДу;
- у представництвах громадських організацій, що займаються боротьбою з ВІЛ/СНІД;
- у мобільних амбулаторіях;
- замовити безкоштовний швидкий оральний тест на ВІЛ
Громадяни, які мають високий ризик інфікуватись ВІЛ (наприклад, ті, хто надає сексуальні послуги або часто змінює партнерів), можуть розпочати доконтактну профілактику – для цього слід почати приймати PrEP.
PrEP створено для всіх, хто має ризик інфікуватися ВІЛ. Ви п’єте таблетку — антиретровірусний препарат — і можете контролювати, чи інфікуєтеся вірусом у ризикованій ситуації. Лише одна таблетка на день гарантуватиме захист від ВІЛ та подарує відчуття контролю, – йдеться в повідомленні.
Так PrEP плюс презерватив дають гарантію 99%, що ви не інфікуєтесь ВІЛ.
Де отримати PrEP безкоштовно?
Отримати PrEP можна в кабінетах довіри, СНІД-центрах або у партнерських організацій. Деталі можна дізнатися на гарячій лінії з питань ВІЛ/СНІД: 0-800-500-451.
Джерело: https://obukhiv.info/news/ukraintcyam-dostupni-liki-dlya-profilaktiki-vil-podrobitci/