В Богуславі з’явилось два нових заповідних об’єкти

В Богуславі з'явилось два нових заповідних об'єкти

29 лютого 2024 року на сесії Київської обласної ради було прийнято рішення про створення на території області семи нових заповідних об’єктів.

Повідомляє прес-служба Богуславської міської ради.

Через надмірне втручання людської діяльності у природні екосистеми, а особливо тепер, під час військових дій, вирішення екологічних питань ускладнюється. Одним із способів збереження природного ландшафту з його наповненням є створення територій природно-заповідного фонду, – йдеться в повідомленні.

В обласній раді врахували пропозиції громади щодо створення нових об’єктів.

Йдеться про такі пам’ятки природи місцевого значення:

  • Пам’ятка природи «Група вікових дерев садиби графа Ксаверія Браницького»;
  • Пам’ятка природи «Черешня лісова «Цариця». Черешня, яка росте в Богуславі по вулиці Миколаївській, має обхват стовбура 3,20 м.

Всього в 2023 році рішенням облради створено 23 території та об’єкти природно-заповідного фонду місцевого значення, 6 із яких — на Богуславщині, а це — 26% від загальної кількості новостворених.

Відтепер статус об’єктів ботанічних пам’яток Природно-заповідного фонду України мають 36 вікових дерев громади.

Робота продовжується

За результатами проведених заходів із виявлення особливо цінних природних об’єктів Богуславської громади, було визначено:

  • «Кам’яні дольмени (кам’яні пороги) на руслі річки Рось» Хохітвянського старостинського округу;
  • «Мар’їн стрімчак» Дибинецького старостинського округу;
  • 100-річний «Березовий гай графині Лопухіної-Демидової» із озером водоерозійного походження, що утворилося у 1956 році на території Москаленківського старостинського округу;
  • «Трояновий вал», що зберігся у лісовому масиві села Москаленок і подекуди має висоту 150-180 сантиметрів, а початок свій бере в Румунії, проходить через Молдову, Західну Україну та закінчується в Середньому Придніпров’ї.
  • «Озеро Верижин», являє собою природний резервуар води, який частково підживлюється підземними джерелами та на якому протягом 40 років не проводився скид води, Киданівський старостинський округ;
  • «Дуби церковні» в кількості 4 шт., що зростають поруч із храмом в селі Вільховці, Вільховецького старостинського округу;
  • «Розкопинецькі дуби» (2 шт.), Розкопанецький старостинський округ;
  • 420-річний дуб, що знаходиться у лісовому масиві Тептіївського старостинського округу;
  • «Морозівська скеля», село Дешки Тептіївського старостинського округу.

Також у рамках екологічної акції провели благоустрій та облаштування «Джерел Перемоги». Було відновлено природні джерела: «Хоменкове», «Миронове», «Калинове», «Вдовине», «Старостинське» та інші.

В громаді і надалі тривають природоохоронні заходи, зокрема, проводиться робота зі створення регіонального ландшафтного парку «Росичі».

Джерело: https://obukhiv.info/news/v-boguslavi-zyavilos-dva-novikh-zapovidnikh-obekti/