В Чорнобилі помітили оленицю, котра відбилася від своїх

В Чорнобилі помітили оленицю, котра відбилася від своїх

Джерело: Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник

А, може, це лиш – наша фантазія.

І десь там, поза об’єктивом фотокамери, пасеться ще з десяток її родичів.

Адже олені люблять збиратись разом, особливо самки з телятами та дітьми-погодками, – розповіли у заповіднику.

***

Олень благородний, або олень європейський, – один з найпоширеніших видів оленів у світі. Він також присутній у Чорнобильській зоні відчуження, де популяція оленів процвітає після аварії на АЕС 1986 року.

Ось деякі факти про оленів благородних в Чорнобилі:

  • Чисельність: За оцінками, в Чорнобильській зоні мешкає близько 300-500 оленів благородних. Це значно більше, ніж до аварії, коли чисельність популяції становила близько 100 особин.
  • Вплив радіації: Дослідження показали, що олені в Чорнобильській зоні піддаються впливу радіації, але це не мало значного впливу на їхнє здоров’я чи репродуктивну здатність.
  • Переваги відсутності людей: Вважається, що процвітання оленів у Чорнобилі пов’язане з відсутністю людей. Олені не полюються в зоні, і їм доступно багато їжі та місць проживання.
  • Вплив на екосистему: Олені благородні відіграють важливу роль в екосистемі Чорнобильської зони. Вони допомагають контролювати популяцію рослин, розповсюджуючи насіння та удобрюючи ґрунт своїми фекаліями.
  • Можливості спостереження: Оленів благородних можна побачити в Чорнобильській зоні під час екскурсій. Вони часто зустрічаються на відкритих полях, луках і в лісах.

Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3

Джерело: https://obukhiv.info/news/v-chornobili-pomitili-olenitciu-kotra-vidbilasya-vid-svoikh/