В Кагарлицькому музеї показали прикраси місцевих майстринь

В Кагарлицькому музеї показали прикраси місцевих майстринь

Етнографічну частина заходу присвятили тому, що об’єднує українців на духовному рівні: національний одяг, декоративно-ужиткове мистецтво і, зокрема, прикраси.

Повідомляє Кагарлицька МТГ.

Наша виставка – це вироби сучасних майстринь із бісеру, дерев’яних намистин та лляного джуту, персональні колекції прикрас, вироби з натурального каміння, родинні коштовності та скриньки для прикрас, – йдеться в повідомленні.

Деталі:

  • Учасниці клубу переглянули презентацію «Українські традиційні жіночі прикраси», де дізналися, що українки мали коштовності з цінних матеріалів: коралів, перлів, перламутру, бурштину, срібла та золота.
  • Ці прикраси були не просто аксесуарами, а родинними скарбами, які передавались у спадок від матері до доньки.
  • То де ж поділися наші родинні скарби? Чому сьогодні українки не носять прабабусиного намиста й бабусиних сережок?
  • Дослідниця етнографії та культурної спадщини українського народу Софія Безверха у своєму відео пояснює, чому в українців майже не лишилося родинних прикрас: «З нами сталися величезні трагедії: розкуркулення і голодомори. Люди міняли свої родинні коштовності на хліб, який самі виростили і який у них відібрали. Міняли, аби вижити».
  • Валентина Ільченко, методистка Кагарлицького центру дитячої та юнацької творчості, представила намиста ручної роботи своєї сестри. Жінка виготовляє їх для продажу, а кошти спрямовує на потреби ЗСУ.
  • Керівниця гуртка бісероплетіння Наталія Горпиненко представила 12 робіт, серед яких ґердани, силянки, галстуки, котильйон, та розповіла історію створення кожної прикраси.
  • Маргарита Микитянська, власниця крамнички «Живі камені», розповіла присутнім про вплив натурального каміння на організм людини та показала свою колекцію коштовностей.
  • Окрім виставки, проводився благодійний продаж авторських прикрас та скриньок, частина коштів із яких будуть спрямовані на потреби ЗСУ.

Сьогодні ми відстоюємо право бути нацією. А тому будемо робити все можливе, аби втримати культурний фронт, – додають митці.

Джерело: https://obukhiv.info/news/v-kagarlitckomu-muzei-pokazali-prikrasi-mistcevikh-maistrin/