В Обухові навчатимуть петриківському розпису: хто, де, коли

В Обухові навчатимуть петриківському розпису: хто, де, коли

Джерело: https://t.me/OBUKHIVFIRST

Якщо ви не знали, то петриківський орнамент став художньою візитівкою Україні.

Рослинні петриківські візерунки в різний час використовували для дизайну банківських кредитних карток, в монументальному мистецтві, в декорі інтер’єру, в дизайні одягу.

У 2012 році його внесено до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини, а у 2013-му – до Списку Всесвітньої нематеріальної спадщини ЮНЕСКО, – йдеться у повідомленні.

Після заняття обіцяють традиційне приємне чаювання за бесідами з нашими дівчатами з простору.

В Обухові навчатимуть петриківському розпису: хто, де, коли

Довідково:

Петрикі́вський ро́зпис, або «петрикі́вка», — українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке зародилося на Дніпровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва.

Окремі речі з візерунками в спосіб петриківського розпису збереглися ще з XVIII століття. Однак у сучасному розумінні цей напрямок утворився наприкінці XIX століття — на початку XX століття. Походження петриківського розпису пов’язують з козацтвом і заселенням Дніпровщини вихідцями з Полтавщини, Слобожанщини та Поділля у XVIII столітті та в першій половині XIX століття. Проте невідомо, де й коли са́ме розвинулися звичаї, що лягли в основу цього напряму малярства.

***

Крім того, нагадаємо, що 3 травня 2023 року в Обухові по вул. Миру, 17А відкрився громадський центр − Простір для жінок, дітей та дівчат-підлітків «КОЛО ЩАСЛИВИХ» в рамках проєкту «Профілактика та реагування на гендерне насильство в Україні», який реалізується ГО «Жіночий консорціум України» у співпраці та за підтримки Норвезької Народної Допомоги (Norwegian Peaple Aid − NPAID).

ВГО «Жіночий консорціум України» (далі − ЖКУ) є всеукраїнською неурядовою організацією, яка створена жіночими громадськими організаціями у 2001 році для забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, дотримання прав дітей. Метою діяльності консорціуму є вирішення актуальних проблем у сфері ґендерної рівності та реалізації прав дитини, через адвокатування та ефективну співпрацю з державними та недержавними організаціями, а також широке залучення місцевих громад та інституцій.

Задля запобігання та протидії гендернозумовленому насильству та захисту прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства, а також підтримки впровадження гендерної рівності, Жіночий консорціум України за підтримки Норвезької Народної Допомоги (Norwegian People Aid –NPAID) розпочав проєкт щодо створення Безпечних просторів для жінок і дівчат у Харківській та Київській областях. Донорами проєкту, з урахуванням найбільшого розміщення та проживання внутрішньо переміщених осіб, де зосереджено понад дев’ять тисяч переселенців, обрано Обухівський регіон.

Джерело: https://obukhiv.info/news/v-obukhovi-navchatimut-petrikivskomu-rozpisu-khto-de-koli/