В пізньонеолітичному могильнику у Франції знайшли “українські” сліди
Джерело: phys.org
Попередні дослідження показали, що тисячі років тому з території сучасної України до Європи відбувалася повільна міграція скотарських племен. Під час цієї міграції багато мігрантів (переважно чоловіки) мали дітей з місцевими фермерами.
У цьому новому дослідженні група науковців повідомляє про докази такого схрещування на основі останків, знайдених у відкритому могильнику в регіоні Шампань, Франція. Скелети в могилі свідчать про те, що місцева європейська жінка народила дитину від степового мігранта.
Мілке поховання містило скелети семи людей, вік яких датується приблизно 4500 роками тому. Скелети належали трьом дорослим жінкам, дорослому чоловікові, двом дітям і немовляті. Сподіваючись дізнатися більше про їхнє походження, дослідницька група секвенувала їхні геноми, щоб встановити родинні зв’язки.
Вони були здивовані, виявивши, що, крім родинних зв’язків, деякі люди в могилі змішувалися зі степовими мігрантами. Вони встановили, що одна з дорослих жінок була матір’ю дорослого чоловіка. Мати не мала генів степових мігрантів, але її син мав, що свідчить про те, що вона народила принаймні одну дитину від чоловіка степового походження.
Дослідники також з’ясували, що одна з дітей була онуком тієї жінки і сином її потомства – ця дитина також мала гени того ж самого степового мігранта. Після подальшого аналізу дослідницька група оцінила степове походження зниклого діда – він мав приблизно 70% степового походження. Жодна інша людина в могилі не була родичкою жодної з похованих там осіб.
Дослідницька група зазначає, що їхня знахідка є унікальною – це приклад того, як степовий мігрант має дитину з пізньонеолітичною європейською жінкою, що є свідченням процесу змішування.
Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3
- Що таке літнє сонцестояння? Ось що вам потрібно знати
- Перший зафіксований поцілунок людства був раніше, ніж ми думали
- 54 000 років тому люди і неандертальці могли співіснувати в Європі
- Ніколи не пізно: як розкрити потенціал до вивчення мови в дорослому віці
- Сиве волосся: чи зможе наука подолати його і процес старіння
Джерело: https://obukhiv.info/news/v-piznoneolitichnomu-mogilniku-u-frantciiu-znaishli-ukrainski-slidi/