В Трипільському музеї провели останній цьогоріч майстер-клас з обухівської вишивки
Свої роботи представили майстрині ГО «Об’єднання майстрів «Творча спадщина». Саме ця організація повернула з небуття Обухівський “шитий” рушник, який не вишивався поколіннями останні 100 років. Тепер він – впізнавана візитівка міста Обухів. Щоб вишити такий рушник, майстрині потрібно від 6 місяців до року.
Джерело: КЗ КОР “Київський обласний археологічний музей”
Відвідувачі мали змогу не лише помилуватись рушником і дізнатись різні цікавинки про нього. Протягом роботи виставки, що тривала до 20 липня, майстрині Ольга Стахів та Ольга Матвійчук провели 3 майстерки – навчання техніці вишивання “шитого” рушника.
Учасники вчились створювати власну квітку саме тим швом, який є особливістю Обухівського “шитого” рушника. Вишивали старовинну пташку та композицію з дубовим листочком.
Ольга Стахів розповіла Хронікам Обухова, що приїздили люди з Києва, Обухова, Українки та Трипілля. Хтось відвідав одне із занятть, проте багато учасниць зацікавились і завітали двічі, а дехто відвідав всі три заняття.
Майстерки відбувалися у комфортному місці, у теплій атмосфері. Враження залишилися дуже позитивними від працівників музею, від учнів і від самих занять, – зазначила майстриня.
Зазначимо, що цей захід спрямований на популяризацію та поширення технік вишивки, тому всі матеріали учасники отримували безкоштовно.