В Трипільському музеї розповіли про Храмове свято у День Введення до храму Пресвятої Богородиці

В Трипільському музеї розповіли про Храмове свято у День Введення до храму Пресвятої Богородиці

Адже першою відомою церквою у Трипіллі була саме Введенська, – розповідають в КЗ КОР “Київський обласний археологічний музей”.

Що відомо

  • Точна дата її заснування невідома, проте вже нова Свято-Введенська церква була збудована з соснового брусу у 1797 році при о. Якову Гуляницькому. Вона була шедевром дерев’яного зодчества ХVІІІ ст і згоріла у 1930 р.
  • Розташовувалась вона на торговій площі (нині – примузейна територія) і вражала своєю висотою і місткістю.
  • Наразі Введенська церква залишається головним храмом селища. Тепер вона теж в центрі, біля сучасного торжища в Трипіллі.
  • Нинішня, побудована у 1992 році та лише цього року рішенням парафіяльних зборів громади Свято-Введенська громада УПЦ МП, що в Трипіллі, перейшла до ПЦУ.

Також в музеї розповіли про походження свята:

Батьки Діви Марії довго не мали дітей. Подружжя було в розпачі і дало обітницю присвятити народжену дитину служінню Богу. І народилася в них донечка Марія.

Коли дівчинці виповнилося 3 роки, її одягли в найкращий одяг і привели до Єрусалимського храму. Першосвященик зустрів її в храмі та повів у святая святих, у те приміщення до якого з усіх людей лише сам ходив з очисною жертовною кров’ю. Від цього дня дитина жила в храмі, присвячуючи свій час богоугодним справам: рукоділлю, молитвам і читанням Святого Письма.

Прикмети цього дня

  • Вважається, що до Введення можна лопатою копати землю, а після Введення і до самого Благовіщення – не можна: земля має відпочити й на наступне літо сили набратися.
  • Категорично забороняється цього дня шити, бо Господь відпускає на Землю душі праведних, аби вони могли побачити, «увидіти» своє тіло. Звідси ще одна назва свята – Видіння.

Джерело: https://obukhiv.info/news/v-tripilskomu-muzei-rozpovili-pro-khramove-svyato-u-den-vvedennya-do-khramu-presvyatoi-bogoroditci/