Вісім фактів про те, як алкоголь шкодить організму

Вісім фактів про те, як алкоголь шкодить організму

Джерело: nationalgeographic.com

Головний хірург США закликає додати попередження про рак на етикетки алкогольних напоїв, адже наукові докази свідчать, що навіть помірне вживання алкоголю може бути більш шкідливим, ніж ми думали.

Алкоголь супроводжує людство тисячі років, але як він впливає на наш організм? Науковці дедалі частіше виявляють, що навіть помірне вживання алкоголю може бути небезпечним.

У січні 2025 року головний хірург США Вівек Мерті опублікував звіт, у якому закликав оновити попередження на алкогольних напоях, відобразивши прямий зв’язок між вживанням алкоголю та раком.

Алкоголь є доведеним запобіжним фактором раку, який викликає близько 100 тисяч випадків раку і 20 тисяч смертей щорічно у США — більше, ніж 13,5 тисяч смертей у ДТП, пов’язаних із алкоголем. Однак більшість американців не усвідомлюють цього ризику, — йдеться у заяві Мерті.

Рекомендація ґрунтується на роках досліджень, які визначили алкоголь як канцероген першої групи. Він пов’язаний із раком рота, глотки, гортані, стравоходу, печінки, товстої кишки та молочної залози. У 2023 році Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що безпечної дози алкоголю не існує.

Ось кілька фактів, які журналісти National Geographic дізналися про вплив алкоголю на організм.

1. Вплив алкоголю сильніше відчувають жінки

Навіть за однакової кількості випитого, жінки більш вразливі до негативних наслідків алкоголю, — пише журналістка Меріл Девідс Ландау.

Алкогольна смертність серед жінок зростає, і ризик раку молочної залози підвищується на 9% навіть від одного напою на день. Причина цього в меншому об’ємі води в організмі жінок і повільнішому метаболізмі алкоголю через гормональні коливання.

2. З віком алкоголь переноситься важче

Усім стає складніше справлятися з алкоголем із віком. У старшому віці зменшується кількість води в організмі та ферментів, що метаболізують алкоголь. Це впливає на координацію, рівновагу та реакцію, підвищуючи ризик падінь.

3. Раптові зміни в організмі після алкоголю

Дослідження показують, що наші тіла старіють у два стрибки — у 44 і 60 років. У ці періоди відбуваються клітинні зміни, які впливають на здатність метаболізувати алкоголь, а також на вигляд шкіри та загальний стан здоров’я.

Алкоголь — це більше, ніж просто соціальний напій. Його вплив має значні наслідки, які можуть бути шкідливішими, ніж ми думали.

Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3

Джерело: https://obukhiv.info/news/visim-faktiv-pro-te-yak-alkogol-shkodit-organizmu/