Як ваше тіло змінюється в перші хвилини тренування
Джерело: nationalgeographic.com
Коли ви починаєте рухатися, частота серцебиття зростає, змінюється кровотік, а ваш мозок стає більш активним.
Перші кілька хвилин тренування часто є найскладнішими — і це не випадково. Поки ваше серце починає битися швидше, дихання стає глибшим, а м’язи активізуються, тіло проходить через швидкі зміни. Ці адаптації, які відбуваються у ваших легенях, серці й мозку, створюють основу для кращої продуктивності та довгострокових переваг для здоров’я.
Серце отримує фору
Ваше тіло починає підготовку до фізичної активності ще до того, як ви почнете пітніти. Цей “передбачуваний підйом” серцевого ритму викликаний норадреналіном, гормоном стресу, який готує вас до руху.
Навіть думка про тренування може підвищити частоту серцевих скорочень і кров’яний тиск, — каже Меттью Ланкастер, доцент фізіології вправ з Університету Лідса.
Коли ви починаєте рухатися, процес прискорюється: норадреналін підвищує серцевий ритм і тиск, забезпечуючи доставку поживних речовин до м’язів. За словами кардіолога Гізер Шенкман, частота серцебиття може збільшуватися на 20-50 ударів за хвилину лише в перші хвилини. Регулярні тренування дозволяють організму адаптуватися до цих змін ефективніше.
Кров рухається туди, де вона потрібна
Під час тренувань організм перерозподіляє кровотік, спрямовуючи її від таких органів, як кишечник, до м’язів. Це дозволяє скелетним м’язам отримувати кисень і глюкозу, необхідні для роботи.
Скелетні м’язи реагують на ранній етап вправ, використовуючи запаси фосфокреатину для швидкого вивільнення енергії, — пояснює Джон Берк, медичний директор AXA Health.
Легені працюють інтенсивніше
Коли м’язи потребують більше кисню, дихальна система активізується: ваше дихання стає глибшим, а діафрагма й міжреберні м’язи працюють над тим, щоб забезпечити організм до 15 разів більше кисню, ніж у стані спокою.
Мозок переходить у новий режим
Тренування активізує не тільки тіло, а й мозок. Перші хвилини фізичної активності супроводжуються збільшенням серцевого ритму, дихання та кровотоку до мозку. Це допомагає покращити концентрацію й підвищити пильність.
Під час цих хвилин мозок стає відкритим до навчання завдяки нейропластичності, — каже психолог Рітц Біра. У цей час починається нейрогенез — утворення нових нейронів, особливо в зонах, пов’язаних із пам’яттю, як-от гіпокамп.
Тренування також сприяє вивільненню ендорфінів, які покращують настрій і зменшують рівень стресу. Хоча швидкість їх вивільнення може варіюватися, дослідження підтверджують, що навіть 10 хвилин бігу помірної інтенсивності покращують настрій і підвищують рівень задоволення.
Навіть короткі тренування тривалістю до 10 хвилин щодня можуть знизити ризик передчасної смерті, покращити сон і підвищити загальний рівень здоров’я.
Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3
- Як цукор і жир впливають на ваш мозок
- Мозок підлітків передбачає ризик вживання алкоголю та канабісу чи ні?
- Що відбувається з вашим тілом, коли ви відмовляєтеся від алкоголю
- Користь кісткового бульйону: правда чи маркетинговий хід?
- Чи може холестерин бути занадто низьким для вашого здоров’я?
Джерело: https://obukhiv.info/news/yak-vashe-tilo-zminiuetsya-v-pershi-khvilini-trenuvannya/