Загадки старої фотографії: графини з живою водою і добрі обухівські бджоли

Загадки старої фотографії: графини з живою водою і добрі обухівські бджоли

Повертаючися до загадки цієї фоточки (чит. тут http://surl.li/rjush) з Обухівського краєзнавчого музею 10 хвилин тому мені здалося, що це крупний ракурс іншої світлини. А мізансцена та сама.

Загадки старої фотографії: графини з живою водою і добрі обухівські бджоли

Власне, я ні на що (крім певної подібності) не натякаю, але фоточка П. Кравченка з “Народної ради Обухова” (від 15 жовтня 2017 року) з пасічниками наводить на роздуми.

Загадки старої фотографії: графини з живою водою і добрі обухівські бджоли

АРГУМЕНТИ
1. Порядок розташування страв дуже схожий, хоча не 100% ідентичний;
2. Принцип сервування стола дуже подібний (темні пляшки + графини + якісь ягоди, послідовність і розміщення).
3. Один з мужиків на обох фотах дуже схожий, можливо один і той самий.
4. На першій фоті пляшка справа стоїть, на “пасічній” – в руках.

НЕСТИКОВКИ
Єдине, що мене тоді (і зараз) збиває з толку, це, власне, графини. У моїй голові з них не пили кисіль. Але, я колись чув, що бджоли дуже не люблять різкі запахи, особливо бухічки. Тому минулого разу я думав на яких завгодно комбайнерів, тільки не пасічників.
Можливо, я помиляюся і на світлині – запечатуваня вуликів, не знаю – якийсь післякусючий період, коли бджоли млявіші і не реагують на тригери.

КОНТРАРГУМЕНТИ
1. Трава суха, ягоди, люди сидять на землі. Тоді до зимівлі, до запечатувань і тд далеко, бо вони у легкому-благому, не у куфайках чи свитах.
2. Може закінчена відкачка меду чи як воно називається?

ІНТРИГА
Якщо це обід – то у графинах має бути вода. Навряд чи колгоспники тоді квасили за обідом. Тим більше на камеру. Тоді все сходиться.
Якщо.

ГІПОТЕЗА
Мені здається, все-таки, що це помилка атрибуції і на світлині не звичайний обід, а щось сакральне – святкування чогось.
Пасічниками.

Мій дід був пасічником, він помер в 1961 році, але таких фотографій Кравченка є, на нижній зліва похожий на нього Заєць Тодось Микитович 1906 року. Середня жінка похожа на мою бабку Надію. Огірок на ряднині і тепла одежа, це осінь, заносили вуліки в зимівники. Пасіка колгоспна, бо четвертий зліва це якийсь начальник, колись на якійсь фотографії зустрічала, то мати називала, але я не запам’ятала, – розповіла у коментарях Valentina Kharchenko.

***

Відомі обухівські пасічники. Перший зліва – Тодось Микитович Заєць. Другий – Яків Сергійович Тимошенко. Шоста – Настя, дружина Тодось Микитовича. (Впізнав – сучасний відомий пасічник, Заєць Віктор Іларионович), – додав Юрій Крамаренко.

Джерело: https://obukhiv.info/news/zagadki-staroi-fotografii-grafini-z-zhivoiu-vodoiu-i-dobri-obukhivski-bdzholi/