Знайшли і зафіксували: кожне гніздо цього виду є скарбом для нашої природи

Знайшли і зафіксували: кожне гніздо цього виду є скарбом для нашої природи

Джерело: Сергій Галущенко

Гніздо червонокнижного лелеки чорного (Ciconia nigra) у сосновому лісі в Придеснянській частині Деснянського-Старогутського національного природного парку (науковий стаціонар Деснянка), Сумщина, 5.08.2016 р., – розповів автор.

***

Чорні лелеки теж наші . Тільки гніздяться в лісі, подалі від людей, та й мало їх лишилося. Тому побачити їх – справжнє щастя.
А білі – синантропні, гніздяться біля людей і на відкритому просторі. Мені теж завжди їх шкода, що ото стоять і мерзнуть.
Хоча вони гарно до того пристосовані, і від дощу та холоду не ховаються, навіть коли мають таку можливість. Вони ж літають на величезній висоті, де дуже холодно і вогко – тому і мають “шубу” з пір’я, яка від того всього захищає, – пишуть у коментарях.

***

Довідково:

Ось декілька фактів, які підкреслюють рідкісність гніздування лелеки чорного:

  • Чисельність: За оцінками, в Україні гніздиться близько 1000 пар лелек чорних. Це значно менше, ніж лелек білих, яких налічується близько 50 000 пар.
  • Поширення: Лелеки чорні гніздяться переважно в лісовій зоні України, а також в окремих місцях Полісся та Карпат.
  • Фактори, що впливають на рідкісність: Знищення природних habitatів, браконьєрство, забруднення довкілля – все це негативно впливає на чисельність лелек чорних та робить їх гніздування ще більш рідкісним.

Значення гніздування лелеки чорного:

  • Індикатор стану довкілля: Присутність лелек чорних свідчить про здоров’я екосистеми. Їх гніздування – це ознака того, що довкілля не забруднене, а водойми та ліси багаті на їжу.
  • Важлива ланка екосистеми: Лелеки чорні – це хижаки, які регулюють чисельність інших тварин, таких як риби, жаби, дрібні гризуни.
  • Символ краси та величі: Ці величні птахи з чорним оперенням та червоним дзьобом – це прикраса української природи. Їх гніздування – це завжди радісна подія для людей, які піклуються про природу.

Що ми можемо зробити, щоб зберегти лелек чорних:

  • Захищати природні habitatи: Зберігати ліси, водойми та інші місця, де гніздяться лелеки чорні.
  • Боротися з браконьєрством: Не допускати незаконного полювання на лелек та руйнування їх гнізд.
  • Підвищувати екологічну свідомість: Розповідати людям про важливість лелек чорних та необхідність їх охорони.

Збереження лелек чорних – це наше спільне завдання. Кожне їх гніздування – це нагадування про те, що ми повинні берегти нашу природу для майбутніх поколінь.

Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3

Джерело: https://obukhiv.info/news/znaishli-i-zafiksuvali-kozhne-gnizdo-tcogo-vidu-e-skarbom-dlya-nashoi-prirodi/